theme/default/images/header.gif Piratenpartij
Voor een vrije informatiesamenleving.

Startpagina » Organen » Ledenraad-Discussie » Notulen Ledenraadsvergadering 2013-12-17
Notulen Ledenraadsvergadering 2013-12-17 [bericht #5462] Thu, 19 December 2013 19:35
AlexHaan is op dit moment afwezig  AlexHaan
Berichten: 33
Geregistreerd: May 2013
Notulen template: https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergaderingtemplate

Vergadering ledenraad 2013-12-17; 20:30-21:30

Vorige vergadering: https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131210
Volgende vergadering/agenda: https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20140107 - onder voorbehoud

Aanwezig LR: Roland, Hannah, Alex, Raymond, Jan, Danny, David, Steven, Michiel, Arnoud
Aanwezig anders: Robert, Wiel

Afwezig LR met kennisgeving: Rudolf, Tamara, Roberto
Afwezig LR zonder kennisgeving: Samir, Huib, Jorrit, Jaime
https://wiki.piratenpartij.nl/orgaan:ledenraad

- Aanstellen voorzitter: Robert
- Aanstellen notulist: Robert
- Aanstellen geluidsopname maker: Alex, Arnoud

Chatlog Mumble staat onderaan deze pad.
Audio staat hier: https://owncloud.piratenpartij.nl/public.php?service=files&t= 3e8a82385c1c6519a4c5215e5ba98635

Agenda:

1. Vaststellen agenda:

- volgende LRvergadering, komende twee weken zijn kerstavond en oudjaarsavond
- interview (nieuwe) bestuursleden
- resultaat Maastricht
- niet geplande Utrecht / nieuwe planning / maar wat betreft stemmen / zie punt over volgende vergadering
- goedkeuring begroting
Mail "Begroting 2013 ter goedkeuring" 14 december
- bekrachtigen moties ALV
- CEEP
http://ppeu.net/wiki/doku.php?id=programme:conferences:ceep_onlin e2013
https://forum.piratenpartij.nl/index.php?t=thread&frm_id=55&a mp;


x. w.v.t.t.k.
x. Sluiting van de vergadering.

Agendapunten:

1. Stemming over CEEP
- [ gestemd VOOR convenant: Alex, Arnoud, Danny, David, Hannah, Jan, Michiel, Raymond, RolandL, Steven ] - deze stemming is voor het geval het programma niet aangenomen kan worden
- gestemd VOOR programma als geheel: Alex, Arnoud, Danny, David, Hannah, Jan, Michiel, Roland, Steven
- gestemd VOOR programma als geheel met veto op refugee policy: Raymond

Er is een quorum van 9 leden voor en de ledenraad heeft zich hiermee uitgesproken voor het programma van het CEEP als geheel.

2. Interview (nieuwe) bestuursleden
David heeft met Samir een gesprek gehad met Steven Russchenberg en Henk Heslinga, maar is niet toegekomen aan een verslag.
Van David uit zijn er geen bezwaren, Samir wil (volgens David) tegen Henk stemmen.

Harmke is nog niet geïnterviewd. De aanwezige LR-leden op deze vergadering hebben vertrouwen in haar, omdat de ALV ook het vertrouwen heeft uitgesproken.

VOOR Harmke: Alex, Arnoud, Danny, David, Jan, Michiel, RolandL, Steven, Robske, Lucifer
ONTHOUDING Harmke: Raymond
TEGEN Harmke: Hannah

VOOR Steven: Alex, Arnoud, Danny, David, Hannah, Jan, Michiel, Raymond, RolandL
ONTHOUDING Steven: Steven, Robske
TEGEN Steven: Lucifer

VOOR Bob: Alex, Arnoud, Danny, David, Jan, Michiel, Raymond, RolandL, Steven
TEGEN Bob: Hannah, Robske
TEGEN Bob: Lucifer

VOOR Henk: Alex, Arnoud, Danny, David, Hannah, Jan, Michiel, RolandL, Steven
TEGEN Henk: Raymond, Robske, Lucifer

VOOR Gerben: Alex, Arnoud, Danny, David, Hannah, Jan, Michiel, Raymond, RolandL, Steven, Robske
TEGEN Gerben: Lucifer

In ieder geval is er quorum voor de aanname van Steven Russchenberg, Bob Sikkema, Henk Heslinga en Gerben Brands als bestuurslid per 1-1-2014.
Er is mail d.d. 18-11-2013 in de LR-list van Jaime dat hij voor alle kandidaten is. Hiermee is voldoende quorum behaald om alle bestuursleden per 1-1-2014 aan te stellen.
Robske en Lucifer hebben via de ledenraads maillijst hun stem uitgebracht.
Daarmee is er voor alle kandidaten een meerderheid van stemmen behaald. - De kandidaten en de ledenraad zijn hiervan op de hoogte gesteld op 19 december.

Actiepunt Roland: mailt de uitslag rond en vraagt om stemming.

Biervat: ik wil hier toch genoteerd hebben dat ik enkel onthou omdat geen notitie meegegeven kan worden dat ik het bestuur graag adviseer Harmke in een algemene bestuursfunctie te zetten ipv een hoofdfunctie.

3. Goedkeuren begroting 2013

VOOR het aannemen van de begroting van 2013: Alex, Arnoud, Danny, Hannah, Jan, Michiel, Raymond, RolandL, Steven
TEGEN het aannemen van de begroting van 2013:
ONTHOUDING m.b.t. het aannemen van de begroting van 2013: David

Er is een quorum van 9 ledenraadsleden voor. Hiermee is de begroting van 2013 aangenomen.

4. Bekrachtigen moties ALV

VOOR het bekrachtigen van de moties van de ALV: Arnoud, Danny, David, Hannah, Jan, Michiel, Raymond, RolandL, Steven
TEGEN het bekrachtigen van de moties van de ALV: Alex [vanwege ontbreken definitieve versie notulen]

Er is een quorum van 9 ledenraadsleden voor. Hiermee zijn de moties van de ALV d.d. 17-11-2013 aangenomen.

5. Mailinglist beheer

Jan verlaat de ledenraad per 1-1-2014, Hannah en Roland zijn nu de beheerders.

Overgebleven agendapunten vorige vergadering:


Notulen vorige vergaderingen

December
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131210
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131203
November
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131126
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131119
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131112
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131105
Oktober
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131029
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131022
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131015
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131008
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131001
September
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130924
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130917
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130910
https://piratenpartij.piratenpad.de/lrvergadering20130903
Augustus:
https://piratenpartij.piratenpad.de/lrvergadering20130820
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130813
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130806
Juli:
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130730
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130723
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130716
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130709
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130702
Juni:
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130625
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130618
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130611
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130604
Mei
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130528
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20130521
https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering140513
Februari
https://piratenpartij.piratenpad.de/ledenraad2013x2


Totaaloverzicht:
https://wiki.piratenpartij.nl/notulen

Chatlog:

[20:43:09] (Channel) Biervat: misschien met de vergadering gaan beginnen?
[20:43:20] (Channel) Biervat: michiel, booeeeeeeeh
[20:46:00] arnoud connected.
[20:46:07] arnoud entered channel.
[20:46:14] Dulf connected.
[20:46:14] Dulf moved in from Piratenpartij by the server.
[20:46:23] Recording started
[20:46:30] arnoud started recording.
[20:47:06] (Channel) brinkie: https://pad.piratenpartij.nl/p/lrvergadering20131217
[20:47:28] (Channel) Prutzenberg_: Dogecoins!
[20:47:35] (Channel) Dulf: much wow!
[20:47:42] (Channel) Prutzenberg_: yep ;)
[20:48:28] (Channel) arnoud: wow :) ik kan in de nl pad met IE8 happy
[20:48:41] To Ledenraad: nice!
[20:48:41] (Channel) Dulf: wat doe je nog met IE8??
[20:48:50] (Channel) Dulf: srsly???
[20:49:06] (Channel) RolandL: Arnoud is Old Skool
[20:49:11] (Channel) Dulf: *zet nu miner aan*
[20:49:43] (Channel) davidd: mijn mumble doet vet weird
[20:49:47] (Channel) davidd: geluidskaart problemen
[20:49:56] (Channel) davidd: even rebooten
[20:50:05] (Channel) davidd: ik ben voor ceep als geheel aannemen
[20:50:16] (Channel) davidd: en ook als we per los ding stemmen stem ik overal voor
[20:50:32] (Channel) davidd: ik ben voor gemeenschappelijk programma
[20:50:39] (Channel) davidd: zie geen reden om het als convenant te willen
[20:50:45] (Channel) davidd: ik ga rebooten
[20:50:49] (Channel) davidd: hopelijk tot zo
[20:50:54] (Channel) davidd: daarom geef ik mijn stemmen vast door
[20:50:55] Puntjes2: sterkte met pc
[20:51:02] davidd disconnected.
[20:51:04] (Channel) brinkie: 1. stemming als convenant
[20:51:11] (Channel) Puntjes2: voor
[20:52:00] (Channel) Jan_Hopmans: Voor
[20:52:07] (Channel) Dulf: ah je had mazzel?
[20:52:43] (Channel) Dulf: voor
[20:52:57] To Ledenraad: voor convenant
[20:52:59] (Channel) Biervat: voor convenant
[20:53:00] (Channel) Danny: Voor
[20:53:07] (Channel) RolandL: liever als programma, desnoods als convenant
[20:53:17] (Channel) arnoud: voor convenant
[20:53:25] (Channel) Biervat: wat weerhoud ons ervande meeste punten alsnog in ons programma op te nemen?
[20:53:49] (Channel) Dulf: niets
[20:54:03] (Channel) Jan_Hopmans: Niets, maar het weerhoud er ons al PPEU mogelijk van omte kunnen zeggen we hebben een gezamelijk EU programma.
[20:54:06] (Channel) Dulf: maar als we het volledig aannemen, dan nemen we alles verplicht over
[20:55:35] (Channel) Prutzenberg_: voor de inhoud, dus voor programma en dus ook convenant
[20:56:00] (Channel) Prutzenberg_: maar ik wil opmerken dat het convenant geen waarde heeft aangezien dat slechts een ppnl-idee is
[20:56:27] (Channel) Biervat: niemand zal dat ontkennen dulfer:) ik sluit me aan bij prutzenberg
[21:00:14] (Channel) Prutzenberg_: Refugee policy

The European approach to asylum and refugees must be based on the acknowledgement of human rights and fully respect the Geneva Convention on Refugees and the UN Convention on the Rights of the Child.

EU neighbourhood policy and EU development policy should be geared towards lasting improvement of living conditions and focus on the promotion of human rights in all partner countries and regions. We denounce all tendencies to create a repressive apparatus of survey and control in Europe.
[21:00:51] Biervat is now muted and deafened.
[21:01:11] davidd connected.
[21:01:13] davidd entered channel.
[21:01:51] (Channel) Puntjes2: tegen programma als geheel
[21:01:51] Biervat is now unmuted.
[21:02:05] (Channel) RolandL: voor het geheel. veto over refuge policy is acceptabel
[21:02:50] (Channel) Jan_Hopmans: Voor.
[21:02:58] (Channel) Danny: Voor als geheel
[21:03:03] To Ledenraad: voor met veto op refugee policy
[21:03:12] (Channel) Puntjes2: voor met veto
[21:03:14] (Channel) Prutzenberg_: voor als geheel
[21:03:47] (Channel) Dulf: voor als geheel
[21:08:27] (Channel) arnoud: voor als geheel
[21:08:52] (Channel) Biervat: voor met veto
[21:09:37] (Channel) Biervat: landbouw, erg piraats, vooral als we landbouwsubsidie slopen
[21:10:22] (Channel) Biervat: tis meer dat da stuk nie goed is geformuleerd
[21:10:33] (Channel) Biervat: tis nie echt duidelijk wa ze dr nou mee willen
[21:11:38] (Channel) Biervat: in da opensource stuk moet duidelijker de privacy van individuelen beschemrd worden
[21:12:01] (Channel) Dulf: biervat: beperkt het ons nu?
[21:12:03] (Channel) Biervat: het had beter geweest als gesteld werd dat bedrijven met de billen bloot gaan, maar privepersonen hun privacy van word gerespecteerd
[21:12:26] (Channel) Prutzenberg_: uit programma 2012:
[21:12:27] (Channel) Prutzenberg_: Burgerrechten vormen het fundament van een rechtvaardige democratie. Tegelijkertijd overlappen ze
door internationale ontwikkelingen steeds vaker met andere rechten en wetten. Om deze reden moet
de Nederlandse overheid, juist ook in internationaal verband, de hoogste standaard van burgerrechten
verdedigen. Het beperken van onze en andermans burgerrechten door nationale of internationale
ontwikkelingen of verdragen, is uit den boze.
[21:12:57] (Channel) Puntjes2: ja dat weet ik dus dan staat het er ook
[21:13:11] (Channel) Puntjes2: maar nu expliciet
[21:18:46] To Ledenraad: zie ledenraadsmail van roberto net
[21:22:12] (Channel) Prutzenberg_: ik onthoudt mij van stemming
[21:23:21] (Channel) Puntjes2: tegen harmke
[21:23:31] (Channel) Biervat: onthouding
[21:23:50] (Channel) Biervat: ik vind t heel moeilijk om dit te bepalen, ik ben zowel voor als tegen
[21:24:57] (Channel) arnoud: onthouding
[21:28:20] To Ledenraad: Harmke Lubbers: 33 voor, 8 onthouding, 12 tegen. Aangenomen
[21:28:44] (Channel) Dulf: NIET IN DE PAD EDITEN!!!
[21:28:49] (Channel) Dulf: RAYMOND!!
[21:29:03] (Channel) Dulf: dat had brinkie al tig keer gezegd
[21:30:08] To Ledenraad: lol
[21:34:07] (Channel) Biervat: ik wil hier toch genoteerd hebben dat ik enkel onthou omdat geen notitie meegegeven kan worden dat ik het bestuur graag adviseer haar in een algemene bestuursfunctie te zetten ipv een hoofdfunctie
[21:34:11] (Channel) Biervat: dus bij deze
[21:35:36] To Ledenraad: notitie voor mezelf: 48minuten ->...
[21:42:45] (Channel) RolandL: 18/11
[21:42:47] (Channel) RolandL: De argumentatie voor de ledenraad is altijd geweest: "Zij benoemen het bestuur in plaats van de ALV om gelukszoekers buiten te houden".

Deze mensen zijn geen gelukszoekers, nog mensen die de piratenpartij voor hun eigen doeleinden de partij "over proberen te nemen". Om nu dus alsnog over competentie te gaan praten is bijzonder hypocriet met het oog op de voorgaande discussies over de noodzaak van een LR. Die discussie had gevoerd moeten worden in de ALV.

Ergo; Ik steun per definitie een besluit van de ALV.
[21:46:53] (Channel) RolandL: voor
[21:48:48] (Channel) Dulf: voor
[21:48:48] (Channel) Danny: voor
[21:48:51] (Channel) Prutzenberg_: voor
[21:48:51] To Ledenraad: voor
[21:48:52] (Channel) arnoud: voor
[21:48:53] (Channel) Jan_Hopmans: Voor
[21:48:56] (Channel) Biervat: voor
[21:48:58] (Channel) Puntjes2: voor
[21:49:40] (Channel) davidd: onthouding
[21:55:45] (Channel) Puntjes2: We bekrachtigen de motie`s en daarnaast zijn voortaan alle alv moties bekrachtigd en deze stemming kan alleen worden getorpodeers met een 2/3 meerderheid
[21:56:33] (Channel) davidd: stemming voor bekrachtigen van aLvmoties
[21:56:37] (Channel) davidd: voor
[21:56:41] (Channel) Puntjes2: voor
[21:56:41] (Channel) arnoud: voor motie bekrachtiging
[21:56:56] (Channel) Prutzenberg_: voor
[21:57:09] (Channel) RolandL: ik stem voor het bekrachtigen van de stem van de leden tijdens de ALV
[21:57:14] (Channel) Jan_Hopmans: voor
[21:57:15] (Channel) Dulf: voor
[21:57:49] (Channel) Danny: voor
[21:57:53] To Ledenraad: tegen omdat ik de definitieve niet heb.
[21:58:25] (Channel) Prutzenberg_: mail van sercretaris 19-11-2013 bevat concept
[21:58:51] (Channel) Prutzenberg_: om 00:06 verstuurd naar Algemeen
[22:04:39] To Ledenraad: vertel vertel! :)
[22:05:13] (Channel) brinkie: Hannah hoort knokpartijtje en roept "Ja!" :P
[22:05:20] To Ledenraad: hah
[22:05:26] (Channel) Prutzenberg_: lol
[22:10:28] (Channel) Prutzenberg_: ik zou kunnen
[22:10:38] (Channel) Prutzenberg_: hoewel...
[22:10:45] (Channel) Prutzenberg_: kerstboodschappen misschien
[22:13:59] (Channel) RolandL: roland.louter@piratenpartij.nl
Vorige onderwerp: Notulen Ledenraadsvergadering 2013-12-03
Volgende onderwerp: Notulen Ledenraadsvergadering 2013-12-10
Naar forum gaan:
  


Huidige tijd: Thu Sep 19 04:21:56 CEST 2019